Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Podpořené projekty Kraje Vysočina (2014-2020)

 • Začne rekonstrukce komunikace mezi Třebíčí a Valčí (21.6.2017)

  Firma Eurovia CS, a.s. zahájí 26. června stavební práce na komunikaci II/351 mezi Třebíčí
  a Valčí. Cílem projektu II/351 Třebíč - křiž. s II/399, 1. část, realizovaného s podporou Integrovaného regionálního operačního programu, je modernizace krajské komunikace o délce 10,6 km a její homogenizace na kategorii S7,5/70. Silnice slouží jako zásahová trasa vozidel integrovaného záchranného systému pro Jadernou elektrárnu Dukovany.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - červen 2017

   
 • Modernizace hlavního tahu Jihlava – Třebíč v pondělí zavře průtah Brtnicí (11.5.2017)
  Evropské peníze pomohly k rekonstrukci dalších kilometrů silnice z Jihlavy do Pelhřimova

  Plánovaná modernizace silnice II/405 v úseku průtah Brtnicí zcela uzavře tuto část spojnice Jihlava – Třebíč už od pondělí 15. května. Pro osobní dopravu je objízdná trasa vedena z Brtnice po silnici II/403 směr Stonařov, za Jestřebím po II/402 směr Kněžice a dále na Zašovice obousměrně. Zdržení oproti obvyklé trase nezabere déle než deset minut.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - květen 2017

   
 • U Křoví na Žďársku roste nový most, v Želivě na Pelhřimovsku se začne most opravovat (11.5.2017)
  Velká Bíteš - Křoví

  Kraj Vysočina od podzimu loňského roku realizuje na Žďársku stavbu II/379 Velká Bíteš – křižovatkou se silnicí III/3792. Součástí modernizace o délce 2,36 km je i výstavba nového mostu o délce 60 m, šířce 8 m a výšce 9 m. Stavební práce probíhají v celé trase, ta je pro řidiče uzavřena až do konce října letošního roku. Posun úplné uzavírky silnice čeká i na řidiče v Želivě na Pelhřimovsku, zatímco v současné době se opravuje průtah obcí, od 15. května začnou opravy mostu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - květen 2017

   
 • Modernizace silnic za evropské peníze v roce 2017 (8.12.2016)
  EU

  Až 600 miliónů korun by mohl Kraj Vysočina proinvestovat v roce 2017 na modernizace silnic II. třídy, u kterých počítá s následným spolufinancováním ze zdrojů Evropské unie. Právě úspěšnost při čerpání dotačních prostředků umožňuje rychleji zlepšovat technický stav prioritní regionální silniční sítě a mostů.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Kraj Vysočina získal evropské prostředky na nové expozice Hradu Roštejn (6.12.2016)
  Roštejn

  Přes 60 milionů korun získal Kraj Vysočina na tvorbu nových expozic a související stavební obnovu Hradu Roštejn v lesích nedaleko Telče. Úspěšně vypracoval projekt do Integrovaného regionálního operačního programu a na modernizaci své památky investuje vlastních bezmála 11,5 milionů korun. Kompletně hotovo má být v roce 2021. Za tu dobu vzniknou na hradě mimo jiné nové expozice, které budou zajímavě prezentovat a zpřístupňovat sbírky Muzea Vysočiny Jihlava. Například bude možné projít zvětšeným modelem mraveniště nebo si za pomoci videomapingu prohlédnout dobovou loveckou hostinu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Křižovatka v průtahu Jemnicí je už průjezdná (16.11.2016)
  Okružní křižovatka, Telč

  Po dvou měsících intenzivních stavebních prací byla zprovozněna modernizovaná křižovatka silnic II/408 a II/152 v průtahu města Jemnice. Silnice II/408 a II/152 jsou významnými komunikacemi v jižní části Kraje Vysočina, které zároveň slouží jako důležité spojnice se sousedními regiony. Stavební úpravy v celkové délce 780 metrů přímo navazují na už zrealizovaný projekt II/408 Jemnice – Dobrá Voda, který byl dokončen v roce 2014.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Se začátkem listopadu končí většina silničních uzavírek (31.10.2016)
  Ilustrační foto silnice

  V roce 2016 Kraj Vysočina zahájil více než 120 staveb a oprav na silnicích II. a III. tříd za přibližně jednu miliardu korun. Většina stavebních prací byla provedena v hlavní stavební sezóně. S blížícím se nástupem zimy se téměř všechny zbývající stavby přesunuly do režimu předčasného užívání, což pro řidiče představuje konec větších dopravních komplikací.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Kraj dokončil průtah Olešnou a modernizaci spojení Světlé nad Sázavou s D1 (26.10.2016)

  Přesně podle harmonogramu, ještě před začátkem zimy, dokončil Kraj Vysočina další modernizace páteřních komunikací. Už 1. listopadu 2016 projedou řidiči po modernizovaném téměř kilometrovém průtahu obcí Olešná na trase Pelhřimov – Jihlava. Nový téměř devítikilometrový úsek se ve stejný den otevře také mezi Čejovem a Kejžlicí na silnici II/347. Na obě stavby se podařilo Kraji Vysočina získat evropskou dotaci.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2016

   
 • Tři dobré zprávy pro řidiče (21.9.2016)

  Na přelomu září a října Kraj Vysočina dokončí a zprovozní tři zásadní dopravní úseky, které v minulých měsících prošly zásadními opravami, což se odrazí mimo jiné také na zvýšení jejich bezpečnosti. „Od 30. září budou moci řidiči využít výhod nové okružní křižovatky ve Velké Bíteši, na kterou se podařilo Kraji Vysočina získat jedny z prvních dotací z IROP. 1. října řidiči projedou už bez komplikací také po novém rozšířeném mostě u Hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě a v následující dnech také po nové silnici II/112 Telč – Želetava v úseku Zvolenovice – Nová Říše v délce více než 5,3 kilometru,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - září 2016

   
 • Rekonstrukce silnice II/379 u Velké Bíteše a silnice z Dolní Rožínky do Strážku (7.9.2016)
  silnice

  O výběru dodavatelů s nejnižší cenovou nabídkou na rekonstrukci silnice II/379 až po křižovatku se silnicí III/3792 u Velké Bíteše a na modernizaci silničního úseku III/3853 Dolní Rožínka - Strážek rozhodli krajští radní na svém prvním zářijovém zasedání. S přípravami obou staveb za téměř 79 miliónů Kč se má začít ještě letos za plného provozu, v příštím roce stavbaři úseky kompletně zrekonstruují a ještě do konce roku 2017 je mají dokončit.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - září 2016

   
 • Modernizace křižovatky v Jemnici (27.7.2016)
  Kraj opraví silnice ve spolupráci s městy v rámci jedné zakázky

  Významné křížení silnic II/408 a II/152 v Jemnici se přestavbou promění na stykovou křižovatku a v opuštěné části vozovky vznikne parkoviště. Součástí stavby, kterou má v režii Kraj Vysočina jako vlastník komunikace, je také kompletní rekonstrukce vozovky silnice II/408 od křižovatky směrem k už zmodernizovanému úseku na Dobrou vodu v délce zhruba 650 metrů.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - červenec 2016

   
 • Pokračujeme v modernizaci silničního spojení Jihlavy a Pelhřimova (20.7.2016)
  Olešná

  Ve druhé polovině července Kraj Vysočina zahájil stavební práce na modernizaci průtahu obcí Olešná na silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Na investici s celkovým rozpočtem téměř 14,5 milionu korun kraj požádal o finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - červenec 2016

   
 • Kraj připravuje modernizaci Brněnského mostu v Jihlavě (AUDIO) (14.7.2016)

  Ještě dlouhé měsíce projektové přípravy, vyřizování potřebných povolení a realizaci několika výběrových řízení má před sebou tým připravující rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě na silnici II/602. „V nejvyšším místě 18 metrů vysoký a téměř 200 metrů dlouhý železobetonový most by se mohl začít modernizovat už v příštím roce. Plánujeme, že využijeme evropských fondů a pokusíme se požádat o spolufinancování této akce z Integrovaného regionálního operačního programu. Proto bude projektový záměr v září tohoto roku předložen Regionální stálé konferenci, která rozhoduje o zařazení akcí do Regionálního akčního plánu pro území Kraje Vysočina,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - červenec 2016

   
 • IROP 2016: Modernizace silniční infrastruktury z prostředků IROP (7.7.2016)
  EU

  Kraj Vysočina zahájil realizaci staveb, pro které se snaží získat podporu z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu, která může dosáhnout až 90 % (85 % EU, 5 % státní rozpočet). V tuto chvíli je z tohoto dotačního titulu podpořený projekt „II/347 Světlá n. S. - D1, 2. stavba – úsek č. 2“, jehož cílem je modernizace krajské komunikace o délce 3,8 km mezi obcemi Kejžlice
  a Čejov. Cena díla přesahuje 60 miliónů korun, očekávaná míra dotace je téměř 50 miliónů korun.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - červenec 2016

   
 • Kraj Vysočina nechá opravit Lnářskou ulici v Humpolci i most v Okrouhlici (19.4.2016)
  Na odvrácení havarijního stavu tří mostů a pěti propustků musí kraj okamžitě uvolnit téměř 27 miliónů korun

  Generální rekonstrukce letos promění několik dalších potřebných úseků po celé Vysočině. Jedním z nich je i silnice III/12924 v Humpolci vedoucí od křižovatky ulic Lnářské a Okružní nad autobusovým nádražím, po vlakové nádraží a dále po hlavní silnici až k železničnímu přejezdu „Vybraná stavební firma Chládek a Tintěra z Havlíčkova Brodu začne na úseku více než 600 metrů dlouhém pracovat v květnu, prvních 400metrů má ve dvou na sebe navazujících etapách řidičům zprůjezdnit do konce září a třetí část vozovky v závěru října. Z krajského rozpočtu půjde na stavbu přes 11, 6 milionů korun,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že město Humpolec si ve společné zakázce vysoutěžilo opravu chodníků a veřejného osvětlení za téměř 1,8 milionu korun.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - duben 2016

   
 • S jarem začínají opravy krajských silnic a mostů (9.3.2016)
  Kraj chystá do půl roku opravy mostů i průtahů obcemi

  Kraj Vysočina připravuje v letošním roce řadu nutných rekonstrukcí a stavebních úprav na krajských silnicích II. a III. tříd. Svůj stav letos změní ulice Na Valech ve Velké Bíteši, kde vznikne nová okružní křižovatka. Zakázku za téměř 23,1 milionu korun bez daně provede společnost z regionu - Outulný VHS spol. s.r.o., která sídlí v Náměšti nad Oslavou. „Důvod úprav je jednoduchý. Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje aktuálnímu provozu hlavně z hlediska rozhledových poměrů a my tady chceme zvýšit bezpečnost a plynulost silniční dopravy. Městu se podařilo vykoupit dva domy, které se zbourají a vyřeší se tak prostorová tíseň,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Stavbaři se zaměří i na úsek Bobrová – Zvole a rekonstrukce se dočkají i mosty u Macourova na Havlíčkobrodsku a Věstína na Žďársku.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - březen 2016

   
 
 

Kontext

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 6863479

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód